Župany
  • info@alotex.sk
  • 908 656 347
 • NOVINKY NA EMAIL

  Alotex   /   Ako si vybrať dojčiace podprsenku

  Ako si vybrať dojčiace podprsenku

  Rozhodla ste sa kúpiť si dojčiace podprsenku a neviete si rady? Máme pre vás niekoľko tipov, ako si vybrať tú správnu podprsenku pre dojčiace ženu. Prsia sa vám počas tehotenstva, a tiež po pôrode pravdepodobne zväčší, preto je dôležité počítať s akousi veľkostnej rezervou. Najvhodnejšie je kupovať dojčiace podprsenku až po šestonedelí, alebo aspoň koncom tehotenstva (najskôr v 8. mesiaci tehotenstva).

  Výhody dojčiacich podprseniek

  Pripadá vám výber dojčiacich podprseniek veľmi malý a obmedzený? Ste zvyknuté nosiť push-up podprsenky v módnych farbách a zrazu si máte zaobstarať "obyčajnú" podprsenku bez výstuže a kostíc a so širokými ramienkami? Áno, dojčiace podprsenky sú špeciálne vyrobené pre dojčiace ženy, ktorých prsia potrebujú v období dojčenia maximálne pohodlie.

  Preto sú dojčiace podprsenky bezšvíkové, s širokými odľahčenými ramienkami, sú vyrobené z priedušného materiálu, majú zapínanie vpredu alebo ľahko odklápajúce sa predné diely košíčkov, ktoré vám poskytnú možnosť diskrétneho dojčenia. Dojčiace podprsenky mávajú zosilnenou, dvojitou alebo prešitou spodnú časť košíčka, aby vašim prsiam poskytli dostatočnú podporu. A v neposlednom rade tou najväčšou výhodou dojčiace podprsenky je to, že rozopnúť háčik nad košíčkom a dostať sa k prsníku dokážete jednou rukou.

  Výber dojčiace podprsenky

   

  • Najprv si klasicky zmerajte obvod hrudníka pod prsiami a potom obvod hrudníka cez bradavky, ako by ste kupovala klasickú podprsenku.
  • U obvodu hrudníka netreba počítať so zväčšením, keď si kupujete dojčiace podprsenku po pôrode alebo na konci tehotenstva.
  • Obvod podprsenky voľte preto taký, aký ste teraz namerala.
  • Dôležitejšie je zvoliť si aspoň o jednu veľkosť väčšiu košíček podprsenky.
  • Väčšine žien sa zväčší veľkosť košíčka o jednu až dve veľkosti.
  • Musíte počítať aj s tým, že do podprsenky budete dávať absorpčné tampóny, aby vám mlieko nepresakovala cez oblečenie.

   

  Dojčiace podprsenka s kosticami, alebo bez?

  Podprsenku s kosticami preferujú skôr ženy s menším poprsím. Všeobecne sa odporúčajú skôr dojčiace podprsenky bez kostíc. Kostice totiž môžu pri nevhodne zvolenej veľkosti podprsenky tlačiť, spôsobovať opuchy vašich pŕs a tiež obmedziť, či dokonca zastaviť tvorbu materského mlieka.

  Kvalitné dojčiace podprsenky sa oplatí

  Keďže dojčiace podprsenku budete nosiť často, oplatí sa investovať do kvalitnej podprsenky z priedušného materiálu, ktorá vám poskytne maximálny komfort. Prezrite si naše kvalitné dojčiace podprsenky za priaznivé ceny.